Otomobil

20 yaş üstü araçlar hurda oluyor

Hurda Araba
Written by tnoz

Reklamlar

Devlet 20 yaşını aşan araçları hurdaya çıkarmak için birtakım teşviklerde bulunacakmış. Herşey iyi güzel de, 0 araçta böylesine yüksek vergi uygulaması varken acaba bu yasa tam anlamıyla amacına ulaşabilecek mi?

Başbakan Yardımıcı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek düzenledikleri ortak basın toplantısında Tasarruf Teşvik Paketi’nin detaylarını açıkladı.

[divider] Son Durum [/divider]

Hurda Teşviği ile ilgili son durum: 20 yaş üstü hurda araçlara 5 Bin TL

[divider] …[/divider]

[ad#oto300c]

Pakette yer alan detaylardan biri de 20 yaş üzeri araçlara getirilecek yeni uygulamayla ilgili. Bakan Şimşek, 20 yaş üzerindeki araçların hurdaya ayrılmasını da teşvik edeceklerini vurgulayarak, şu bilgiyi verdi:

”Karayolu taşımacılığında karbondioksit emisyonunun azaltılması ve ömrünü tamamlamış taşıtların hurdaya ayrılarak bertaraf edilmesi amacıyla daha önce geçici süreli olarak yapılan 20 yaş ve üzeri taşıtların hurdaya ayrılması halinde, biz bu yeni düzenlemeyle taşıt sahipleri adına tahakkuk eden Motorlu Taşıtlar Vergilerinin yüzde 25’inin ödenmesi şartıyla, kalan vergi aslı, gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve tescil plakasına kesilen idari para cezalarının tamamının tahsilinden vazgeçeceğiz ve taşıtın tescil kaydının silinmesi uygulamasını getireceğiz.”

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Maliye Bakanlığı’nın hurda teşvik düzenlemesi binek araçları hedefliyor” dedi.

Hurda Teşviği ile ilgili son durum: 20 yaş üstü hurda araçlara 5 Bin TL

 

About the author

tnoz

Tnoz Teknoloji editörü - Teknolojide yaşanan son gelişmeler ve Sosyal medya hakkında yayınlanan haberlerden sorumlu yazar

4 Comments

  • benim 85 model bi reneoult var bu yasa çıktı mı ne zaman çıkacak ve aracı bırakmak için kime başvuracaz bilgisi olan varsa yardımcı olsun

Leave a Comment