Facebook Kullanıcılarını Zorluyor

face

Facebook yakın zamanda kullanıcılarının Messenger uygulamasını kullanmadan mesajlaşma aktivitelerini kapatma yoluna gitmeyi planlıyor.

TechCrunch’ın haberine göre çok yakında Facebook üzerinden mesajlaşmak için Messenger uygulamasını kullanmaktan başka çaremiz kalmayacak. Şu anda platform üzerinden gelen mesajları kontrol etmenin birkaç farklı yolu bulunuyor. Messenger uygulamasını kullanarak, masaüstü versiyonunu kullanarak ya da akıllı telefonlardan mobil internet sitesine bağlanarak. Eğer Messenger kullanmak istemiyorsanız hala yapabileceğiniz bir şeyler var demektir.

Facebook ise bunu kısıtlamaya gidiyor. Bundan böyle artık mobil tarayıcılar üzerinden insanlar birbirleri ile mesajlaşamayacaklar. Bunun yerine Messenger uygulamasını indirmek durumunda kalacaklar. Mobil tarayıcı üzerinden mesajlaşmak kişisel bir tercih değil. Messenger uygulamasını kuracak yeri olmayanlar için ideal bir çözüm. Ayrıca işletim sistemi Messenger desteklemeyen kullanıcılar da bulunmakta. Sosyal medya devinin neden böyle bir şey yaptığını anlamak oldukça kolay. Mobil mesajlaşma platformunda değişiklik yapılacak olduğu zaman hem mobil site hem de Messenger uygulaması güncelleniyordu. Mobil internet sitesinden mesajlaşma iptal edilerek bunun önüne geçilmek isteniyor.

Mesajlaşma sektörü şu anda herkesin gözlerini diktiği bölüm. Bir çok insan iki ya da daha fazla mesajlaşma uygulaması kullanıyor. Microsoft CEO’s Satya Nadella chatbotlarının ve yapay zekanın mesajlaşma konusunda ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma düzenlemişti. Japon mesajlaşma uygulaması Line 3 milyar dolarlık ekonomik büyüklüğü ile bu sektörün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen I/O geliştirici konferansında da  Google mesajlaşma sektörüne gireceğini duyurmuştu. Bu konuda biraz geç kalsa bile o da bu pastadan pay almak isteyenler arasında yer alıyor.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....