Otomobil

Küçük MPV: Fiat 500L

Reklamlar

Fiat’ın 5 kapılı MPV segmentinde konumlandırdığı aracı 500L için aslında mini MPV demek daha doğru olacaktır. 

Boyutları sebebiyle ve aslında Fiat 500 modelinin 5 kapılı versiyonu olması sebebiyle diğer MPV’lerin yanında mini tabiri bu araç için daha uygun oluyor.

Bu küçük boyutların mutlaka getirisi de olacaktır, örneğin şehir içi ağırlıklı kullanımlarda 500L’nin daha rahat ve kolay bir kullanımı olacağı kesin.

[ad#oto300c]

httpvh://www.youtube.com/watch?v=xmicCGxkMPI

Aracın tasarımında, tasarım yoksunu Multipla modelinden çizgiler barınsa da aslında çok daha güzel hatlara sahip. :) Bunun dışında aracın büyümesi aslında biraz 500 modelinden ayırt edici olmasını sağlamış yani 500L değil de başka bir isimle çıkarılsa kimse 500 modelinin 4 kapılısı olduğunu düşünmez. Ayrıca benzetmeden bahsetmişken aracın neye benzediği hakkında 500’e benzerliğinden ziyade kafanızı kurcalayan soru işaretleri varsa Mini Contryman modeli ile yan yana getirmek daha doğru olacaktır.

Fiat 500L Türkiye’de 5 farklı motor seçeneğiyle 39.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu motorların üçü Multijet dizel, diğer ikisi de benzinli seçeneklerden oluşuyor.

Fiyatlarla ilgili detaylı bilgi için: 

Fotoğraflar için 2. sayfaya geçiniz>>

About the author

tnoz

Tnoz Teknoloji editörü - Teknolojide yaşanan son gelişmeler ve Sosyal medya hakkında yayınlanan haberlerden sorumlu yazar

Leave a Comment