Modem şifresi değiştirme TTnet, Zyxel, Huawei

Modem şifresi değiştirme TTnet, Zyxel, Huawei

Şimdi sizlere modem şifresi değiştirme ile alakalı bazı bilgiler vereceğiz.

Modem şifresi değiştirme

Şimdi sizlere modem şifresi değiştirme ile alakalı bazı bilgiler vereceğiz. Öncelikle altyapı desteğinizi çok iyi bilmekle beraber, şifre değiştirme ana paneline erişim sağlamak durumundasınız.

Eğer TTNET abonesi iseniz, genel olarak http://192.168.1.2 gibi bir panel linki sizlere verilmektedir. Bu panel linkine giriş yaptıktan sonra da modeminizi direkt olarak yönetebilme ve yönlendirebilme hakkınız var. Modeminizin markasının farklılığı ile beraber modem şifresi değiştirme işlemi bu yönerge de kendi kapsamında değişimler gösterebilir.

Modem şifresi değiştirme TTnet, Zyxel, Huawei

Modem şifresi değiştirme TTnet, Zyxel, Huawei

WLAN alanları mevcut olur ve bunların her biri de net kapasitenizin nerede çekeceği ile alakalıdır. Genel olarak Türkiye de Airties marka modemler daha çok tercih edildiğinden dolayı WLAN bağlantıları 1-6-11 hatları tercih edilerek uygulanmaktadır. Buradan parolanızı değiştirmek adına önce hangi bölüme ait olduğunuzu görmeli ve daha sonra da modem parolanızı belirleyip değiştirmelisiniz. Sizlere açılan sekmeler de sol kısım da yer alan “parola değiştirme” ekranına tıklayın ve var olan parolanızı bir kez girin. Daha sonra yeni şifre ve şifre tekrar bölümlerine aynı parolayı tekrar yazın ve içeriğinizi doğru bir şekilde belirledikten sonra kaydedin!

TTNET modem şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra mutlaka modemi bir defalığına açıp kapatın. Hatta 10 saniye kadar kapalı tutun ve modem adaptörünü fişten ayırarak bu işlemi gerçekleştirin. Böylelikle giriş yapılan tüm siteler, modemin hızı ve kapasitesi artacağı gibi sizlere daha sağlıklı sonuçlar ulaştıracaktır.

Modem şifresi değiştirme talebi genel olarak kişilerin parola basitliğinden ya da birden fazla kişinin modeme bağlanmasından kaynaklı olmaktadır. Talepler bu yönde olmakla beraber değişim işlemi gerçekleştiği zaman parola sıfırlanacağı gibi bağlantı kuran herkesin de bağlantıları kopacaktır. Böylelikle de sıfırlama işlemi gerçekleşeceği gibi artık gönül rahatlığı ile panelinizi ve modeminizi kullanabilme olanaklarına sahip olursunuz.

TTNET’in veya diğer altyapı sorumlularının sunduğu bağlantı problemlerini giderebilmek için bazı zamanlar modem altyapı sağlayıcınıza da başvurmanız gerekebilir. Bu nedenden dolayı da öncelikle problemi nasıl gidermeniz hususunda fikir sahibi olmalısınız.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....