Pinterest Nedir ve Nasıl kullanılır?

pinterest-hesabi-kalici-olarak-nasil-silinir

Pinterest Nedir?

Öncelikle sizlere Pinterest nedir bundan bahsetmek isterim.

Yale Üniversitesi mezunu Ben Silbermann tarafından kurulmuştur. Pinterest, ABD’de kullanımı ilk 15 sırada yer alan bir paylaşım sitesidir. Pinterest; sosyal medya dünyasına adımını attığı günden itibaren hızlıca büyümektedir. Kullanıcıları kendi tasarımlarını paylaşmakta ve isteğe bağlı Facebook, Twitter gibi takipçi elde edebilmektedir. Tüm fotoğraf bloglarından farklı, gerçeküstü veya uygulanabilir tasarımar ile hayallerinizi sergileyeceğiniz pano niteliğinde olup, sizlere bu hayal gücünün sınırlarını zorlayacak pano kimlikleri elde etme imkanı sunar.

 

pinterest-sign-in

 

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Öncelikle arama motorundan 15 saniyenizi hayal gücünüzün ileriki adımları için ayırarak sosyal medyanın sizlere sunduğu yeni dünyasına kayıt olmakla veya Facebook hesabınızla giriş yaparak başlayabilirsiniz.

Pin+interest kelimeleri son derece akılda kalıcı bir şekilde birleştirilmiştir. Pin, iğnelemek anlamını taşımaktadır. Yani, sizin için akılda kalıcı ögeler, notlar gibi. “Pin it!” İğnele, iğnelemek manasında kullanılır. Bu ise sizin için görüdüğünüz, saklamak istediğiniz fotoğrafları iğnelemek, panonuzda saklamanıza yardımcı olacak, kalıcı hale getirecektir.

Pinterest’te gezinmeye bilgisayardan, telefon veya tabletten başlayabilirsiniz. Sağ üst köşeden, aramak istediğiniz paylaşım ögelerinin konu başlığı seçebilir, isterseniz de arama barında aratabilirsiniz. Türkçe desteği ile kullanımını daha kolay hale getiren Pinterest, beğendiğiniz resimleri panonuza daha kolay aktarmanıza yardımcı olacaktır.

Bulduğunuz resim veya fotoğrafın ortasına bastığınız anda görsel tek bir sayfada açılacaktır. Sol tarafta bulunan pin tuşuna bastığınızda ise beğendiğiniz görseli oluşturduğunuz panoya yeni isim verebilir veya var olan panonuza ekleyebilirsiniz. Panonuza genel isimler vermek, başka kullanıcıların sizin panonuza arama yaptıklarında kolay ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca her bir Pin için bir açıklama girmeniz gerekmektedir. Bu sizin kişisel yorumlarınız veya görsel hakkında unutmamanız gereken bir not da olabilir. “Repin” işlemi ise başka bir kullanıcının beğendiğiniz görseli yani bir pini kendi pinboardlarınızdan birine tekrar ekleme işlemidir. Bu işlemi daha belirgin halde ifade etmek istersek, Twitter’daki “retweet” işlemine benzetebiliriz.

 

 

 

 

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....