Samsung, son 1 yılda kaç tane kavisli TV sattı?

TV

Samsung, 2016 yılında Türkiye’de 100 binden fazla haneye kavisli TV ulaştırdığını duyurdu.

Samsung Electronics, 2016 yılında en iyi teknolojileriyle UHD TV pazarında Türkiye’de yüzde 40’lık payı ile lider olduğunu duyurdu. Tüm TV piyasasını değiştiren kavisli tasarımıyla Türkiye’deki sektöre de açık ara liderlik eden Samsung, son bir yılda 120 bin kavisli TV satışı gerçekleştirmesiyle 100 binden fazla Türk ailesiyle en son TV teknolojisini tanıştırmanın gururunu yaşıyor.

Türk tüketicilerinin teknolojiye olan ilgisinin çok önemli olduğuna değinen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Dünya çapında sunduğumuz en yeni teknolojileri Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren hem kavisli TV hem de UHD TV alanında tüketicilerin beğenisini kazanarak elde edilmesi güç pazar payları elde ettik. 2016 yılında da benzer ivmenin Quantum Dot SUHD TV serisi ile devam edeceğini biliyoruz. Bu doğrultuda da Samsung’un dünya çapındaki vizyonunu Türkiye’ye yansıtmaya devam etmek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “360 derece yenilikçi ürün tasarımı, Quantum Dot SUHD en gerçekçi görüntü teknolojisi, üstün ekran kalitesi ve oluşturduğu akıllı TV standardıyla dünya çapında TV piyasasına yön veren bir marka olarak, çalışmalarımızın Türkiye’deki kullanıcılarda karşılığını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye TV pazarında Nisan ayı verilerine göre %22 cirosal pazar payı ile lider konumundayız. Yenilikleri yakından takip eden Türk tüketicisinin TV alanında da Samsung’u tercih etmesinin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Yaz döneminde gerçekleşecek spor organizasyonları nedeniyle satışların yüzde 10 ila 15 arasında artmasını beklediklerini dile getiren Gürsoy, 2016 yılı sonuna kadar kavisli TV’lerin satış hacminin yüzde 50 oranında artmasını beklediklerini aktardı.

2016 yılında SUHD TV ile yeni bir çağ başlıyor

2016 yılında Türkiye ile birlikte tüm dünyada TV deneyimine çağ atlatan Samsung SUHD TV’ler, Quantum Dot teknolojisiyle geleneksel TV’lere kıyasla 64 kat daha fazla renk yelpazesi 1 milyar farklı rengi kullanıcılar ile buluşturuyor. UHD Birliği tarafından belirlenen en yüksek endüstri standardı olan Ultra HD Premium logosuna sahip olan ve 1,000 nit HDR ekran kalitesini tüketicilerin beğenisine sunan Samsung SUHD TV, güve gözünden esinlenen teknolojisinde esinlenerek üretilen Ultra Siyah panel ile ışık yansımalarının önüne geçerek aydınlık odalarda dahi en iyi izleme deneyimini yaşatıyor. 360 derece tasarımıyla TV’yi teknolojinin ötesinde evlerde konumlandıran Samsung, mükemmel tasarıma sahip 2016 yılı serisi SUHD TV’leri Türkiye’deki tüketicilerle buluşturuyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Tizen işletim sistemi ile tüm bağlantılı cihazlar tek bir kumanda ile tek noktadan yönetilebiliyor.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....