Twitter Engage Nedir?

Twitter şimdi de içerik oluşturanlara yönelik Engage uygulamasını duyurdu. Twitter Engage nedir? Engage nasıl bir uygulamadır? Ne işe yarar?

Twitter şimdi de içerik oluşturanlara yönelik Engage uygulamasını duyurdu.Twitter Engage nedir? Engage nasıl bir uygulamadır? Ne işe yarar? Kişilerin çevrelerinde olup bitenlerle ilgili haberleri, hissettiklerini ve düşüncelerini kısa mesajlar halinde paylaştığı bir platform olan Twitter yeni uygulamasıyla karşımızda! Twitter 21 Haziran 2016’da Engage adında bağımsız, yeni bir uygulama yayınladı. Engage, kullanıcıların Twitter’daki paylaşımlarıyla ilgili etkileşimlerini gerçek zamanlı olarak görmelerini sağlayan bir iOS uygulaması. Twitter kullanıcıların önemli bir çoğunluğunun tweet atmadığı ve sosyal ağda belirgin bir etkileşim almadığı düşünüldüğünde, Engage, Twitter’ın kendi kuyusunu kazması için “biçilmiş kaftan”. Engage kullanışsız bir uygulama değil. Bilakis Twitter’da şöhretler, etkili isimler, gazeteciler gibi binler ve milyonlarca takipçisi olan çok sayıda kullanıcı var. Birçoğu sosyal ağları nasıl kullanacağı konusunda bilinçli (ya da bunun için uzmanlarla çalışan) bu kullanıcılar Engage ile planlamalarını iyileştirebilirler. Zira uygulama çokça etkileşim alan paylaşımlara ait gerçek zamanlı analitik görüntüleme, yorum takibi gibi bu kullanıcıların işine yarayacak özelliklere sahip.

Engage, özetle Facebook’un bir süre önce yalnızca onaylı profiller için yayınladığı Mentions’ın Twitter versiyonu. Mentions’a göre daha gelişmiş analitik özellikleriyle dikkat çekse de uygulamanın önemli bir farkı Twitter’ın tüm kullanıcılarına açık olması. Sorun da bu, açıkça Twitter’daki elit kitleyi hedefleyen bir uygulama olmasına rağmen, Twitter Engage’i herkes için erişilebilir şekilde sunmakta bir çekince görmemiş… Twitter, algı yönetimini pratiğe tercih etmiş olabilir… Twitter, sosyal ağını pasif bir şekilde kullananları zaten umursamamış olabilir (Böyle bir tavır, Twitter’ın artık pes ettiği anlamına gelir)… Ya da Twitter, sosyal ağında biraz çekinerek biraz sıkışarak 140 karakterde kendini ifade etmeye çalışan birçok kullanıcısının, hiç etkileşim almadığı gerçeğini yüzüne vurmak istemiş de olabilir…. “Diğer” kullanıcıları ilgilendiren birkaç not daha: Twitter platformundaki ve Vine’daki videoların zaman sınırlamasını 140 saniyeye çıkardığını duyurdu. Önümüzdeki dönemde Twitter’a videoları izleyebileceğiniz ayrı bir akış da eklenecek, tıpkı Facebook’ta olduğu gibi…

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...

LG G7 Neo İçin Yepyeni Görseller Geldi!

LG G7 Neo İçin Yepyeni Görseller Geldi!

İyi veya kötü değişmeyen bir gerçek var; 2017’nin en çok ...

Google Lens Sonunda Kullanıma Sunuldu!

Google Lens Sonunda Kullanıma Sunuldu!

Geçtiğimiz ay yaptıkları açıklamayla Lens özelliğinin tüm Android ve iOS ...

Nokia 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Diğer Detayları Netleşiyor

Nokia 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Diğer Detayları Netleşiyor

HMD Global’in bu yıl çıkaracağı konuşulan iki yeni Android tabanlı ...

Samsung, 30 TB’lık ünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

Samsung, 30 TB’lık ünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

Samsung 30.72 terabayt depolama alanına sahip dünyanın en yüksek kapasiteli ...