Warcraft’ı nasıl oynamalı?

Warcraft

HAFTANIN DESTESİ: Dragon Warrior Bu hafta vizyona girecek olan World of Warcraft filmi ile bir kez daha hafızalara kazınmayı amaçlayan Blizzard’ın ne kadar başarılı olacağını beraber göreceğiz. Warcraft dünyasından kahramanları kontrol ettiğimiz Hearthstone: Heroes of Warcraft’ta ise yepyeni bir sezonun açılışına merhaba diyoruz. Filmdeki önemli kahramanlardan Orgrim’in soyundan gelen Garrosh Hellscream’in Dragon Warrior destesi ise bu sezonun yükselen yıldızlarından olacak diyebiliriz. Bu desteyle neler yapabileceğinize gelin beraber bakalım.

NASIL OYNAMALIYIM?

1- Güçlü oyun sonu kartları bulunmasına rağmen ve neredeyse kontrol destesi olabilecekken “Neden ‘Brawl’ kartını kullanmıyor?” diye düşünebilirsiniz. Aslında bunun cevabı belki de bütün agresif destelere karşı savunmasını yapabilecek kadar tempolu bir deste oluşunda yatıyor. ‘Alexstrazsa’s Champion’, ‘Fiery War Axe’, ‘Slam’, Bash’, ‘Ravaging Ghoul’ gibi kartlar diğer bütün rakip açılışlarını paramparça edebilecek güçte kartlar. Bunun yanında ekstra tempoya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ‘Execute’ ve ‘Shield Slam’ de imdadınıza yetişiyor diyebilirim. Eğer illa “‘Brawl’sız Garrosh olmaz” diyorsanız bir tane eklemek sizin elinizde!

2- Hızlı başlangıç kartlarının ardından ‘Twilight Drake’ ve ‘Twilight Guardion’ gibi oyundaki en güçlü orta seviye kartlarınız da tamamlayıcı nitelikte olacaklar. ‘Blackwing Corruptor’ ise vereceği ekstra ‘3’ hasar ile aleyhinize takaslar yapmanıza neden olacaktır.

3- Rakibinizin kullanacağı ‘Legendary’ kartlara verebileceğiniz mükemmel bir cevabınız var. Filmde babasının hikâyesini görebileceğimiz ‘Rend Blackhand’. İster yok etmesi güç bir ‘Ysera’ isterseniz asla silahınızla vurmamanız gereken bir ‘C’htun’, herkes Rend’in karşısında diz çözecek!

4- Her zaman temposu yüksek hamleler yapmanız oldukça önemli. Bunun için ‘Malkorok’ ve gerektiğinde avantajlı takaslar yapmanızı sağlayan ‘Grommash Hellscream’ elinizin altında olduğu için oldukça şanslısınız. Ayrıca ‘Emperor Thaurissan’ ile temponuzu bir tık yükseltebilirsiniz.

5- Destenin kontrol karşılaşmalarında da ayağını yere sağlam basmasını sağlayan kartlarınız ise belli. ‘Justicar Truehearth’ ve ‘Sylvanas Windrunner’ bu sorumluluğu taşıyabiliyor. Ayrıca bir dragon destesi söz konusuysa bu konuda her desteye girme özelliğine sahip ‘Ysera’ sizi yarı yolda bırakmayacak!

6- Bir ihtimal işler yolunda gitmezse bile ‘Chillmaw’ ile tekrardan tahtanın kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Ya da en iyi ‘mana’ değerine sahip kartlardan biri olan ‘Onyxia’ ile en azından tahtaya ortak olabilirsiniz.

7- Eğer oldukça yavaş ilerleyen bir kontrol karşılaşmasında olduğunuzu fark ettiniz ve bu gidişle maçı kaybedecekseniz… ‘Grommash Hellscream’, ‘Blackwing Corrupter’ ve ‘Bash’ kartlarınız bir anda rakibinize yüksek hasar vermenizi sağlayarak bu tip karşılaşmaları da rakibin elinden çalmanızı sağlayabilir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....