Warcraft’ı nasıl oynamalı?

HAFTANIN DESTESİ: Dragon Warrior Bu hafta vizyona girecek olan World of Warcraft filmi ile bir kez daha hafızalara kazınmayı amaçlayan Blizzard’ın ne kadar başarılı olacağını beraber göreceğiz. Warcraft dünyasından kahramanları kontrol ettiğimiz Hearthstone: Heroes of Warcraft’ta ise yepyeni bir sezonun açılışına merhaba diyoruz. Filmdeki önemli kahramanlardan Orgrim’in soyundan gelen Garrosh Hellscream’in Dragon Warrior destesi ise bu sezonun yükselen yıldızlarından olacak diyebiliriz. Bu desteyle neler yapabileceğinize gelin beraber bakalım.

NASIL OYNAMALIYIM?

1- Güçlü oyun sonu kartları bulunmasına rağmen ve neredeyse kontrol destesi olabilecekken “Neden ‘Brawl’ kartını kullanmıyor?” diye düşünebilirsiniz. Aslında bunun cevabı belki de bütün agresif destelere karşı savunmasını yapabilecek kadar tempolu bir deste oluşunda yatıyor. ‘Alexstrazsa’s Champion’, ‘Fiery War Axe’, ‘Slam’, Bash’, ‘Ravaging Ghoul’ gibi kartlar diğer bütün rakip açılışlarını paramparça edebilecek güçte kartlar. Bunun yanında ekstra tempoya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ‘Execute’ ve ‘Shield Slam’ de imdadınıza yetişiyor diyebilirim. Eğer illa “‘Brawl’sız Garrosh olmaz” diyorsanız bir tane eklemek sizin elinizde!

2- Hızlı başlangıç kartlarının ardından ‘Twilight Drake’ ve ‘Twilight Guardion’ gibi oyundaki en güçlü orta seviye kartlarınız da tamamlayıcı nitelikte olacaklar. ‘Blackwing Corruptor’ ise vereceği ekstra ‘3’ hasar ile aleyhinize takaslar yapmanıza neden olacaktır.

3- Rakibinizin kullanacağı ‘Legendary’ kartlara verebileceğiniz mükemmel bir cevabınız var. Filmde babasının hikâyesini görebileceğimiz ‘Rend Blackhand’. İster yok etmesi güç bir ‘Ysera’ isterseniz asla silahınızla vurmamanız gereken bir ‘C’htun’, herkes Rend’in karşısında diz çözecek!

4- Her zaman temposu yüksek hamleler yapmanız oldukça önemli. Bunun için ‘Malkorok’ ve gerektiğinde avantajlı takaslar yapmanızı sağlayan ‘Grommash Hellscream’ elinizin altında olduğu için oldukça şanslısınız. Ayrıca ‘Emperor Thaurissan’ ile temponuzu bir tık yükseltebilirsiniz.

5- Destenin kontrol karşılaşmalarında da ayağını yere sağlam basmasını sağlayan kartlarınız ise belli. ‘Justicar Truehearth’ ve ‘Sylvanas Windrunner’ bu sorumluluğu taşıyabiliyor. Ayrıca bir dragon destesi söz konusuysa bu konuda her desteye girme özelliğine sahip ‘Ysera’ sizi yarı yolda bırakmayacak!

6- Bir ihtimal işler yolunda gitmezse bile ‘Chillmaw’ ile tekrardan tahtanın kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Ya da en iyi ‘mana’ değerine sahip kartlardan biri olan ‘Onyxia’ ile en azından tahtaya ortak olabilirsiniz.

7- Eğer oldukça yavaş ilerleyen bir kontrol karşılaşmasında olduğunuzu fark ettiniz ve bu gidişle maçı kaybedecekseniz… ‘Grommash Hellscream’, ‘Blackwing Corrupter’ ve ‘Bash’ kartlarınız bir anda rakibinize yüksek hasar vermenizi sağlayarak bu tip karşılaşmaları da rakibin elinden çalmanızı sağlayabilir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...

LG G7 Neo İçin Yepyeni Görseller Geldi!

LG G7 Neo İçin Yepyeni Görseller Geldi!

İyi veya kötü değişmeyen bir gerçek var; 2017’nin en çok ...

Google Lens Sonunda Kullanıma Sunuldu!

Google Lens Sonunda Kullanıma Sunuldu!

Geçtiğimiz ay yaptıkları açıklamayla Lens özelliğinin tüm Android ve iOS ...

Nokia 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Diğer Detayları Netleşiyor

Nokia 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Diğer Detayları Netleşiyor

HMD Global’in bu yıl çıkaracağı konuşulan iki yeni Android tabanlı ...

Samsung, 30 TB’lık ünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

Samsung, 30 TB’lık ünyanın En Büyük SSD’sini Duyurdu

Samsung 30.72 terabayt depolama alanına sahip dünyanın en yüksek kapasiteli ...