Windows 8 format nasıl atılır 2015

Windows 8 format nasıl atılır 2015

Windows 8 format nasıl atılır

Gel gelelim Windows 8 format nasıl atılır sorusuna… Bilindiği gibi cihazlar artık kullanılamaz hale geldiği zaman (sistemsel hatalardan sebep) bilgisayarınızı formatlamaktan başka bir seçeneğiniz yoktur. Bunun için de sizlere bazı önerilerimiz olacaktır. bilgisayarı direkt olarak formatlamak yerine recovery işlemini kullanarak, bilgisayarın içerisinde ve Windows 8’in bilgisayarı tazeleme olarak belirttiği işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Recovery nasıl yapılır?

Windows 8 format nasıl atılır 2015

Windows 8 format nasıl atılır 2015

Bunun yapılması için iki tip bir yöntem vardır. Örneğin Lenovo Recovery nasıl yapılır diye sorduğunuzu düşünelim; genelde Lenovo marka cihazlar da bilgisayarın hemen açma – kapama tuşunun yanında yer alan mini bir tuş vardır ve ona bastığınız zaman karşınıza recovery kısmı gelecektir. Buradan istediğiniz gibi recovery yapabilir ve format derdiyle uğraşmadan da bilgisayarınızı aldığınız ilk gün ki gibi özellikler ile kullanabilirsiniz. En basit yöntem de budur, zira pek çok kişi de bilgisayarlarını formatlamak istedikleri zaman bu uygulama çeşidine başvururlar ve bu tip bir yöntem belirlerler.

Bir diğer recovery yapma şansı da şöyle olmaktadır. Bilgisayarım kısmına giriş yapmalı ve daha sonra “arama” kısmından Recovery yazarak aramayı gerçekleştirmelisiniz. Eminiz ki cihaz içinde Recovery yapma bölümü vardır. HP Recovery yapma seçeneğini aradığınızı düşünürsek, bunda Lenovo gibi klavye de yer alan bir tuş olmadığından kaynaklı bilgisayarın ana dosyaları içerisinden bu uygulamayı gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır.

Eğer ki bu saatten sonra Recovery ile bilgisayarınızı tekrar kullanabilme şansınız yok ise format atmaktan da başka çareniz yoktur. Formatı gerçekleştirmek için de bilgisayarınızın açılış ekranında iken F tuşlarını kullanarak BIOS ekranına giriş yapmalı ve buradan bilgisayarınızın gerekli olan bölümlerini, açık-kapalı kısmında değiştirip, format için hazırlamalısınız. Format için elinizde orijinal bir Windows sürümü olan disk lazımdır. Diskle format attıktan sonra da mutlaka Drive kurulumlarını gerçekleştirin. Driveler kurulmadığı zaman cihaz bozuk kalabilir ve uygulamalar istenilen aşamalar da tamamlanmazlar.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

akilli-telefon-sarj-tuketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

IOS ve Android Şarj Tüketimi

Günümüzde insanların bir parçası haline gelen akıllı telefonların her geçen ...

toyota-chr-yakit-tuketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Yeni Toyota C-HR Yakıt Tüketimi

Toyota C-HR, bilindik Toyota tasarımlarının çok daha dışında iç tasarıma ...

Acer-C7-Chromebook-2013-Luis-Roca-Flickr-930x620

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

Chrome, Android versiyonu iyileştirildi

En çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Android sürümü için iyileştirme güncelleştirmesi yayınladı....

android-cihazinizda-isinize-yarayacak-kodlar

Android 6’nın son kullanım oranları

Android 6’nın son kullanım oranları

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android 6, henüz en çok kullanım oranına erişebilmiş değil. Konuyla ilgili rapor paylaşıldı...

Galaxy S7 11.8 milyon adet

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

İşte 2016’nın en çok satan Android telefonları

Strategy Analytics, 2016’nın ilk yarısında en çok satan Android telefonları açıkladı. ...

instagram-coklu-hesap-670x248

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

İnstagram Snapchat ve Stories özelliklerini başlattı

Son dönemde atılımları ile dikkat çeken İnstagram, Snapchat’tan sonra Stories özelliğini de kullanıma sundu. ...

samsung

Samsung Cloud servisi geliyor

Samsung Cloud servisi geliyor

Geçtiğimiz gün Galaxy Unpacked adında yeni bir konferans düzenleyen Samsung Cloud servisini bu esnada duyurmayı ihmal etmedi....