WNIR3300 Repeater Kablosuz Menzil Genişletici Olarak Kullanımı

CNet WNIR3300 cihazı reperater modunda iken hem access point olarak, hemde kablosuz menzil genişletici olarak çalışmaktadır. Bu yazı , WNIR3300 cihazını kablosuz menzil genişletici olarak nasıl konfigure edildiği hakkında olacaktır.

Konfigurasyona başlamadan önce CNet WNIR3300 ve konfigürasyonu yapacak bilgisayar arasında kablolu bir bağlantı yapınız. Bunun için ethernet kablosunun bir ucunu CNet WNIR3300 cihazının LAN portlarından (turuncu) herhangi birisine, diğer ucunu da bilgisayarınıza takınız.

Sonra bilgisayarınıza statik ip tanımlayınız. WNIR3300 cihazının varsayılan ip adresi 192.168.1.1 olduğundan dolayı, bu ip bloğundan bir ip veriniz. Örn: 192.168.1.2 gibi.
Not: Bu aşamada Varsayılan Ağ Geçidi ve DNS tanımlamaya gerek yoktur.

Sonra web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak cihazın arayüzüne giriş yapınız.
Not: WNIR3300 varsayılan kullanıcı adı ve şifresi “admin” dir.

görsel6

Giriş yapıldıktan sonra, olası ip adresi çakışmasını engellemek ve güvenlik açısından cihazın varsayılan ip adresini değiştiriniz. Bunun için TCP/IP Settings > LAN Interface bölümüne giriş yapınız. Buradan dilediğiniz ip adresini vererek Save Changes butonuna tıklayınız ve ayarlarınızı kaydediniz.
Not: Yeni tanımlayacağınız ip adresi DHCP Server IP Havuzu dışında kalmalıdır. Bunun için yeni ip tanımlandıktan sonra DHCP IP Havuzunu da aşağıdaki görüntüyü baz alarak düzenlenmeniz gerekmektedir Ayrıca ip değişimi sonrası cihaz otomatik olarak yeniden başlatacaktır.

görsel 7

WNIR3300 cihazına yeni ip adresi tanımladıktan sonra yeniden cihazın web arayüzüne yeni ip adresini kullanarak giriş yapınız. Sonra cihazın varsayılan olarak şifresiz olan kablosuz ağına şifre vermek yada kablosuz ağ adını değiştirmek için sol taraftaki menüden Wireless > Basic Settings bölümüne geliniz ve ayarlarınızı buna göre yapınız.
Not: Kablosuz ağ ayarlarınızı yaptıktan sonra cihazı yeniden başlatınız.

görsel8

WNIR3300 cihazı Router modunda iken kablolu ve kablosuz ayarlar yapıldıktan sonra, cihazı kablosuz menzil genişletici olarak çalıştırmak için sol menüden Operation Mode kısmına giriniz, Repeater(Range Extender) modunu seçiniz ve Save Changes butonuna tıklayınız. Bu aşamada ayarları kaydetmek ve çalışma modunu değiştirmek için cihaz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

görsel9

WNIR3300 cihazı yeniden başladıktan ve çalışma modu değiştikten sonra cihazın web arayüzüne tekrar giriş yapınız. Bu son aşamada mevcut kablosuz ağınızı genişletmek için gerekli ayarlar WNIR3300 üzerinde yapılacaktır. Bunun için Wireless > Site Survey bölümüne giriş yapınız. Site Survey butonuna tıklayınız ve hangi kablosuz ağı genişletmek istiyorsanız o ağı seçip Next butonuna tıklayınız. Sonra genişletmek istediğiniz ağın şifresini giriniz ve Connect butonuna basınız. Bu ayarları kaydetmek için cihaz otomatik olarak yeniden başlayacaktır.

görsel10

WNIR3300 yeniden başladıktan sonra kablosuz menzil genişletici olarak kullanıma hazır olacaktır. Ek olarak üzerinde bulunan 4 adet LAN portundan da internet erişimi sağlayabilirsiniz.

görsel11

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

nokia 4.2 kaç para

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini ...

euro-truck-türkiye haritası

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 oyununa gelecek yeni DLC’de, Romanya ve ...

next point

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 yazılım güncellemesi yapıldı. Next Point HD ...

kaldiracli işlemler

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı ticaret, kazançlarını kısa bir süre için bekleme pozisyonlarından optimize ...

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...