Yeni fenomen Pokemon GO

Türkiye’de her geçen gün kullanıcısı artan Pokemon Go, oyununu nasıl kurulur, nasıl oynanır hepsi haberimizde

Son dönemin en dikkat çeken oyunları arasında yer alan Pokemon Go gün geçtikçe daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Henüz Türkiye’de yayınlanmayan oyunun Android ve İOS sürümleri internet üzerinden kurularak oynanıyor. Türkiye’de kullanıcısı her geçen gün artan oyun, bir pokemon geliştiricisi olarak realtime harita üzerinde bulunan pokemonları yakalayarak geliştirme ve rakiplerle şavaşma üzerine konu edilen bir oyun.

Evde pokemon çıkabilir

Oyunu kurduktan sonra karakter seçimi ve giysi düzenlemeleri yapılarak başlıyor hikaye. İlk olarak size bir pokemon seçimi sunuluyor. Oyuna başlayacağınız ilk pokemonu seçiyorsunuz. Daha sonra realtime haritada konumunuz belirleniyor. Oyunu oynamak için internete bağlı ve konum servisinizin açık olması gerekiyor. Bölgenizde pokemonları aramaya başlıyorsunuz. Harita realtime olduğu için hareketlerde realtime oluyor. Yani yan sokakta bir pokemon olduğunu gördünüz. Yakalamak için yan sokağa kadar gitmeniz gerekiyor. Pokemonu bulduğunuz takdirde kamera moduna geçerek nonula karşılaşıyorsunuz. Burada attığınız poketoplarla pokemonu yakalamanız gerekiyor. Tabi elinizi çabuk tutun yoksa pokemon kaçıyor. Realtime haritada evinizde bile pokemon çıkabiliyor. Kamerada gördüğünüz açıda birden bir pokemon belirebiliyor.

Bulunduğunuz yere göre pokemon

Yakalayacağınız pokemonun sınıfı bulunduğunuz yere göre değişiyor. Örneğin çok açık, tarla gibi yerlerde bulduğunuz pokemonlar toprak ve bitki sınıfı iken deniz ve su kenarlarında iken bulduğunuz pokemonlar ise su sınıfı oluyor. Pokemonların en sevdiği yerler ise insanların yoğun şekilde bulunduğu park ve müze gibi sosyal aktivite alanları. Bu gibi yerlerde birçok özel pokemonu bulabilirsiniz. Yine savaşmak için GM denilen alanları ele geçirmeniz gerekiyor. Türkiye’de özellikle kamu binaları gibi yerlerin GM ve shop (dükkan) olarak belirlendiğini söyleyebiliriz. Tabi en dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de bu. Pokemon arıyorum derken bir polis karakolunda bulabilirsiniz kendinizi. Bu durum tabi sizin için büyük bir sıkıntı yaratacaktır. Çünkü Emniyet, Valilik gibi birçok kamusal alanda kamera kullanımı yasak. Siz eşsiz bir pokemonu yakalamanın sevincini yaşarken birden bire kolunuza giren polise derdinizi anlatmak zorunda kalabilirsiniz. Daha doğrusu derdinizi anlatamazsınız.

Android için APK indirme sorunu

Oyunun Türkiye’de henüz yayınlanmadığını haberimizin başında ifade etmiştik. Oyunu android platformunda oynamak için apk formatını indirip, telefonunuzda ayarlar bölmesinde güvenilmeyen kaynaklar modunu açıp yüklemeniz lazım. Google Play’da henüz Türkiye pazarına oyununu yüklenmemesinden dolayı oyun güvenli modda çalışmıyor. Güvenli mod bildiğiniz gibi android telefonlarda sadece Google Play’den indirilen uygulamaların yüklenmesi olayı. Pokemon Go’yu oynamak için ise indireceğiniz APK dosyası farklı bir kaynaktan geliyor. Bu nedenle Güvenli mod açıkken telefon yüklemeyi reddediyor. APK’yı yükledikten sonra oynamaya başlayabilirsiniz. Tabi ki İngilizce.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

nokia 4.2 kaç para

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini ...

euro-truck-türkiye haritası

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 oyununa gelecek yeni DLC’de, Romanya ve ...

next point

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 yazılım güncellemesi yapıldı. Next Point HD ...

kaldiracli işlemler

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı ticaret, kazançlarını kısa bir süre için bekleme pozisyonlarından optimize ...

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...