Root nedir nasıl yapılır Samsung için

Samsung için Root nasıl yapılır

Root işlemi iki şekilde olabilmektedir. Bu işlemlere geçmeden öncelikle root nedir onu açıklamakta fayda var. Android işletim sistemi bilindiği üzere Linux tabanlı çalışan bir işletim sistemi. Tıpkı Windows’ta ki Administrator kullanıcısı olduğu gibi Linux’te de Root kullanıcısı var. Yani root yetkisine kavuştuğumuz zaman telefon üzerinde hemen hemen her türlü değişikliği yapabilmekteyiz.

  • Telefon üzerinden yapılan root
  • Bilgisayar üzerinden yapılan root

Diye ikiye ayırabiliriz bu işlemi.

Root nedir nasıl yapılır Samsung için

Root nedir nasıl yapılır Samsung için

1)Telefon üzerinden root işlemi yapmak için cihazımız için uygun update.zip dosyasını bulmamız lazım. Bulduktan ve indirdikten sonra zip şeklindeki dosyayı hafıza kartının içerisine atıyoruz. Anadizine atmanızda fayda var. Daha sonra telefonunuzu kapatın. Ardından Ses artırma+Power+Home tuşuna basılı tutuyoruz ve telefon açılınca elimizi Power tuşundan çekiyoruz. Bu sırada Ses Artırma+Home tuşlarına basılı tutuyorsunuz. Açılan menüden “Apply update from sdcard” menüsüne giriyorsunuz. Burada aşağı yukarı hareketleri için ses açma ve ses kısma tuşuyla, seçmek içinde Home tuşunu kullanabilirsiniz. Sdcard’a girdikten sonra telefonunuzla uyumlu olan update.zip dosyasının üzerine geliyorsunuz. Sonra Home tuşuyla onaylıyorsunuz. Telefon bir takım işlemler yaptıktan sonra size Reboot System gibi bir uyarı veriyor. Bu uyarıya evet diyorsunuz ve telefonunuz yeniden başlıyor. Yeniden başladıktan sonra telefonunuzun menüsünde SuperSu isimli bir uygulama göreceksiniz. Bu uygulamayı gördüğünüzde telefonunuzu root etmiş olduğunuzu anlayabilirsiniz.

2)Bilgisayar üzerinden bir program sayesinde de kolayca telefonunuzu rootlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan program “Kingo Root”. Google’da arama yaparak kendi web sitesinden uygulamayı indirebilirsiniz. İndirdikten sonra klasik program kurulumu gibi kurulum işlemini tamamlayın. Sonra uygulama kapalıyken telefonunuzu data kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bu sırada cep telefonunuzun Ayarlar>Geliştirici>USB Hata Ayıklama modunu açmanız lazım. Ayrıca telefonunuzun uygulamasını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Çünkü uygulama bu sürücüleri kullanarak telefonunuz ile bağlantı sağlayacaktır. Akabinde Kingo Root uygulamasını çalıştırın ve Root seçeneğini seçin. İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuz yeniden başlayacaktır. Yine aynı şekilde telefonunuzun menüsünde SuperSu uygulamasını görebileceksiniz. Bu şekilde Samsung root yapma işlemini öğrenmiş olduk.  Not: Yapılacak tüm uygulamalardan kullanıcılar sorumludur. Karşılaşılabilecek herhangi bir sorundan sitemiz sorumlu değildir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

nokia 4.2 kaç para

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini ...

euro-truck-türkiye haritası

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 oyununa gelecek yeni DLC’de, Romanya ve ...

next point

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 yazılım güncellemesi yapıldı. Next Point HD ...

kaldiracli işlemler

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı ticaret, kazançlarını kısa bir süre için bekleme pozisyonlarından optimize ...

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...