WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp web uygulaması ile artık telefonunuzdaki uygulamaya bilgisayar üzerinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Peki ya WhatsApp Web nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar haberimizde!

Günümüzde en popüler uygulamalarından biri olan whatsappa sizler daha kolay ve zengin bir şekilde iletişim deneyimi sunmak için WhatsApp’a artık WhatsApp Web sayesinde hem telefondan hem de bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmek için öncelikle önemli üç madde bulunmakta. Bu üç maddeden en önemlilerinde birincisi de Android, İOS, Windows Phone, İPhone, Nokia S60 veya BlackBerry işletim sistemi olan bir telefona

whatsapp uygulamasını yüklemeniz ve kullanıyor olmanız gerekmektedir. İkinci ve üçüncü şartlar ise bilgisayarınızda bir arama motoru ve telefonunuzdaki WhatsApp’ın en güncel sürüme sahip olması gerekmektedir. WhatsApp Web’i kullanmak için öncelikle bilgisayarınızdan arama motoruna girin daha sonra arama motoruna WhatsApp Web yazarak WhatsApp Web sayfasına girin. WhatsApp Web sayfasına girdikten sonra akıllı telefonunuzdaki uygulamaya girin ve daha sonra uygulamada bulunan ayarlar bölümünden WhatsApp Web butonuna tıklayın. Daha sonra telefonunuzda bulunan uygulamasında çıkan barkod tarayıcıyı bilgisayarınızdan girmiş olduğunuz WhatsApp Web sayfasındaki barkoda taratınız. Barkodu tarattıktan sonra artık sizlerde whatsapp 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilen uygulamanın web versiyonunu kolayca kullanabilirsiniz.WhatsApp Web bize hangi imkânları sunuyor?

Kişilerin arasında ki iletişimi sağlamak amacı ile oluşturulan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp çoğu kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. İşte bu mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp çok sayıda imkânları biz kullanıcılarına sunuyor. Bunlardan en önemlisi olan telefonumuzda yeterli şarj kalmayınca bilgisayardan girebileceğimiz web uygulaması bizlere büyük bir olanak sağlar. Günümüzde artık çok sayıda ki işlemlerimiziinternete bağlı olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Bilgisayarlarında bu nedenle daha çok kullanılmasını sağlar.

Bilgisayarlarında da kullanım alanının artması sonucunda vatandaşlar olarak bizler de gerekli olan tüm işlemlerimizi kısa bir süre de yapabiliriz. Bilgisayarlar ile işimizin arasında çok önemli bir görüşme yapmamız ve ya bazı olan durumları mesaj yolu ile aktarmamız gerekebilir. Bu esnada da bir bilgisayara bakıp bir de telefona bakmak oldukça

zor gelebilir. Zaman kaybetmemek adına bilgisayardan ikinci bir pencereyi açarak WhatsApp Web’e kolayca ulaşabiliriz. Web uygulaması sayesinde kolay bir şekilde hem iletişim kurmak istediğimiz kişilerle iletişi kurabilir hem de aynı zamanda işimizi halledebiliriz. Böylece sürekli olarak telefona bakmak zorunda olmaktan kurtulabiliriz. Bu uygulamaya herkes kolay bir şekilde bağlanabilir ve de dilediği zaman bu imkânlardan kolaylıkla yararlanabilir.WhatsApp Web İçin Gereken Nitelikler Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekirse bu sistemden yararlanmak için herkesin interneti olmak zorundadır. Normal şartlar altında da zaten bu uygulamayı kullanabilmek için internet gereklidir. Bilgisayarınızın da internet erişiminin sağlanmasının ardından bu noktada kolay bir şekilde mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Herkesin pratik bir şekilde erişim sağlayabileceği bu sistemden WhatsApp Web bağlanıldığı anda bizler de işlemlerimi kontrol altında tutarken aynı zamanda da haberleşme işlemimize de kolay ve rahat bir şekilde devam edebiliriz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Benzer Haberler

nokia 4.2 kaç para

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini

Nokia’nın yeni uygun fiyatlı telefonu Nokia 4.2’nin fiyatı ve özelliklerini ...

euro-truck-türkiye haritası

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 Türkiye Haritası Eklendi

Euro Truck Simulator 2 oyununa gelecek yeni DLC’de, Romanya ve ...

next point

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 Uydu Yazılım

Next Point HD V1.09.20144 yazılım güncellemesi yapıldı. Next Point HD ...

kaldiracli işlemler

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı Ticaret Nedir?

Kaldıraçlı ticaret, kazançlarını kısa bir süre için bekleme pozisyonlarından optimize ...

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Meizu Pro 7 Plus Türkiye’de!

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Meizu, şimdi de 6 GB ...

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

Nokia 7 Plus Beş Dakikada Tükendi!

İlk kez Çin’de satışa çıkan Nokia’nın orta segment telefonu Nokia ...

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche Mission E Cross Turismo Tanıtıldı!

Porsche, Tesla Model X rakibi Mission E Cross Turismo SUV ...